Oyun Taktik

Kapat

Zula Mı Csgo Mu?

Anasayfa
CsGo Zula Mı Csgo Mu?
Zula mı daha iyi csgo mu daha iyi

Bu yazımda dünyaca popüler olan CS:GO ile Türk yapımı Zula oyunlarını sizler için karşılaştırdım. Peki ya sizce Zula mı Csgo mu?

Ekonomi

Öncelikle Zula bedava, CS:GO ise paralı bir oyun fakat Zula’da Pay2Win dediğimiz sistem var yani oyun içi ödemeler sayesinde daha güçlü silahlar alarak rakiplerimizi daha kolay bir şekilde öldürebiliyoruz. CS:GO’da ise tüm silahlarları oyuna hiçbir ek para yatırmadan kullanabiliyoruz sadece silahların görünüşlerini değiştiren ‘skinler’ paralı bir şekilde satılıyor ama onlarda silahın özelliğini etkilemiyor.

Bu kısım çok tartışılsa da bir süre sonra Zula’ya da para yatırmak istediğiniz için veya para yatırmadan oyundan sıkılacağınız için bir kere para verip geri kalan her şeyin ücretsiz olduğu CS:GO ekonomik açıdan benden 1 puan aldı.

Grafik

​Uzun süredir geliştirilen bir oyun olduğu için grafik olarak CS:GO, Zula’dan bu konuda daha iyi.

Optimizasyon

Optimizasyon konusunda CS:GO daha çok grafiğe önem verdiği için bazı bilgisayları zorlayabilir fakat Zula kullandıkları oyun motoru sayesinde görsel olarak kaliteyi biraz düşürsede düşük sistemli bilgisayarlar için daha kolay bir şekilde oynanabiliyor.

Oynanış

Zula ve Csgo Oynanış

Oynanış Karşılaştırması

Oynanış açısından Zula, CS:GO’ya göre daha hızlı bir oyun. CS:GO’da ise bombanın 1 kişide olması, mermilerin daha çok sekmesi, karakterin hasar alınca yavaşlaması gibi özellikler oyunun daha gerçekçi olmasını sağlıyor. Bu konuda aslında ben kararsız kaldım çünkü burası kişiden kişiye göre değişir. Kimisi hızlı ve ölüm maçı oynamayı ister, kimisi daha taktiksel, yavaş ve gerçekçi oynamayı ister. Burası insanın isteğine kalmış

Turnuva (E-Spor)

CS:GO daha eski ve bilinen bir oyun olduğu için dünya genelinde birçok turnuva düzenliyor ve gerçekten büyük ödüller dağıtıyor. Zula ise henüz yeni bir oyun olduğu için ülkemizde birçok turnuva düzenlesede dünya genelinde çok fazla turnuvası yok. O yüzden E-Spor açısından CS:GO daha gelişmiş.

Sonuç olarak bence CS:GO ,Zula’ya göre daha güzel bir oyun fakat Zula daha yeni ve geliştirme aşamasında olduğu için gelecekte ne olacağı hiç belli olmaz. Umarım Zula daha iyi yerlere gelir ve ülkemizin gururunu daha iyi yaşarız. Ancak şuanlık ne yazık ki durum böyle.

Size de sormak isterim. Zula mı Csgo mu?

Zula Oyununun Sistem Gereksinimleri Nedir? makalemizi okudunuz mu?

“Zula Mı Csgo Mu?” üzerine 1 yorum

  1. m21 says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir