Oyun Taktik

Kapat

Pubg New State Ne Zaman Çıkacak?

Anasayfa
PuBG Pubg New State Ne Zaman Çıkacak?

Son yıllarda popüler olan ve hemen hemen herkesin beğenerek oynadığı Pubg Mobile oyunu, pandemi sürecinin etkisiyle daha da ilgi çekici hale gelmiştir. Tüm bu yaşananlardan sonra, oyunu tasarlayan şirket, Pubg 2 olarak da adlandırabileceğimiz yeni bir oyunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Geçen hafta fragmanı yayınlanan oyunun, en göze çarpan değişikliği mekân tasarımları oldu.

Oyunun yer aldığı dünya 2051 yılında geçmekte. Kullanılan araçlar ve silahlar da o yılın teknolojisine göre entegre edilmiş. Genel olarak hikayesiyle ve kaliteli grafik tasarımlarıyla uzun bir süre gündemden çıkmayacak gibi görünüyor. Oyuncuları heyecanlandıran bu yeni oyun, Play Store aracılığı ileön kayıt yapabileceğiniz bir şekilde yayınlanmış durumda. Oyunun çıkış tarihi kesin olmamakla birlikte, beta sürümünün en geç 25 Mayıs 2021 tarihinde piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor.

Teknik Özellikler

Teknik olarak oyunun genel mantığına bağlı kalınsa da oyun içi performansı artıracak, tecrübesiz oyuncuları içine çekecek ve oyuncular arasındaki güç farklılıklarını ortadan kaldıracak önemli dokunuşlar göze çarpıyor. Bu yeni sürümü ile daha çok kitleye hitap edecek gibi görünüyor. Fragmanda göründüğü kadarıyla şimdilik bilinen yeni özellikler şu şekilde;

  • Uzaktan hedefe kitlenen roketatarlar
  • Rahat menzile girebilmek ve mermiden kaçınmak için combat roll atlama özelliği
  • Drop tarzı yardım malzemesi taşıyan dronlar
  • Elektrikli son model arabalar
  • Nişan alırken kamera açısının omuz arkasından odaklanması
  • Katlanabilir ve taşınabilir kalkan
  • Yeni tasarımlı dürbünler
  • Neon tabelalar ve 2051 yılına uygun araç tasarımları
  • 50’lik şarjörler
  • Atom bombası gibi düşen kırmızı bölge patlamaları

Pubg Mobile ile Arasındaki Farklar Nelerdir?

Bildiğiniz üzere oyunun mobil versiyonu 2. Dünya Savaşı’nın Karadeniz’inde geçmekte. Yeni sürümünde farklı bir yol izlenerek gelecekteki dünyayı kullanıcılarla buluşturmak istenmiş. Bunun yanında oyunu yapan şirketler farklı olduğu için New State versiyonu daha çok bilgisayar odaklı yazılımlar geliştirmekte. Oyuncuların endişelenmemesi gereken haber ise gerek silahlar olsun gerekse oynayış biçimi olsun eski sürümlerle arasında büyük bir farklılık görünmüyor. Geliştiricilerin hile ve bug konusunda da gerekli tedbirleri alacaklarını varsayarsak, bu yeni oyunla daha çok kitleye hitap edecekleri aşikâr.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir