Oyun Taktik

Kapat

Mobile Pubg Lite nedir. Nasıl indirilir ve kurulur

Anasayfa
Haberler Mobile Pubg Lite nedir. Nasıl indirilir ve kurulur

PlayerUnknown’s Battlegrounds yani çoğu kitlenin Pubg olarak tarif ettiği oyun öncelikle bilgisayar platformunda ortalığı kavurmuştu. Oldukça yüksek kitleye sahip olan Pubg oyunu bir süreden sonra oyununu mobil için yayınlamaya karar verdi. Mobil oyunu, bilgisayar sistemi düşük olup, Pubg oynayamayanlar akın akın oynamaya başladılar. Aynı zamanda oyunu ilk defa duyanlar tarafından da günümüzde milyonlarca oyuncu kitlesine sahiptir. Mobile Pubg bazı telefonlarda kasma ve donma sorunları yaşatabiliyor. Bunun nedeni ise telefonun yeterli donanıma sahip olmamasıdır. Yayınlanan yeni haber ile Pubg severler artık düşük donanıma sahip telefonlardan da oyunu oynayabilecekler. Yeni sürüm olan Mobile Pubg Lite kısa zaman içerisinde akıllı telefonların marketlerinden indirilebilir olacak.

Mobile Pubg Lite Farkları Nelerdir?

Normal oyuna oranla çok daha düşük grafik istemciler ve işlemci chipsetleri üzerinde çalışabilecek. Oyunun orijinal hali ile benzer olacağı yönünde çıkan haberler bulunmaktadır. Düşük bütçe ile satın aldığınız android veya iOS cihazlarda oyunun daha akıcı olarak oynanması sağlandı. Bu da yine çeşitli özellikler devre dışı bırakılarak ve görüntü kalitesi düşürülerek yapıldı.

Mobile Pubg Lite oyununda haritalar daha küçük olacak. Yani eşya toplamaya yerler daha dar olacak. Bu yüzden oyun esnasında sadece 40 kişi ile başlayacaksınız. Bu haritanın küçülmesinden kaynaklı olan bir kısıtlamadır. Düşük özelliklere sahip olan bu oyun 1 GB ram ve 250 MB boş alan ile oldukça keyifli oyun deneyimi sunuyor.

Mobile Pubg Lite indirmek için

PUBG Mobile Lite nasıl indirilir ve kurulumu
– PUBG Mobile’ın Lite sürümünü buradan Bilgisayara indirin.
– Bilgisayara indirdiğiniz Winrar veya 7-Ziparşiv uygulaması ile klasöre çıkartın
– Çıkan dosyalar içerisinden com.tencent.iglite.apk dosyasını telefonuna atın.
indirdiğiniz Klasörün içerisinde yer alan Data>com.tencent.iglite  yer alan dosyayı direkt Android>obb dizinine kopyalayın.
 -Telefon’dan com.tencent.iglite.apk dosyasını kurun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir