Minecraft Tarım Rehberi | Minecraft Tarım Nasıl Yapılır? | Oyun Taktik

Oyun Taktik

Kapat

Minecraft Tarım Rehberi

Anasayfa
Minecraft Minecraft Tarım Rehberi
Rehberler - Minecraft - Minecraft Tarım Rehberi

Kendine has oynanış yapısı ile yıllardır pek çok oyun severin bağımlısı olduğu dünyanın en popüler oyunlarından birisi olan Minecraft’ta gelişmek ve ilerlemek isteyen oyunculara, doğru şekilde tarım yaparak bunu kolaylıkla gerçekleştirebilecekleri söylenebilir. Minecraft tarım rehberi sayesinde oyunda nasıl tarım yapabileceğini bilmeyen oyuncular en pratik yöntemlerle tarım yapmayı öğrenerek oyunda rahatlıkla ilerleme kaydedebilir.

Minecraft Tarım Rehberi

Minecraft tarım rehberinde ilk olarak tarım olayının ne olduğundan bahsetmek gereklidir. Minecraft’ta tarımcılık belli başlı bazı bitkilerin tohumlarını ekerek bir müddet beklemek ve sonrasında yetişen ürünleri hasat etmek şeklinde ilerlemektedir. Toplanan tarım ürünleri ile ekmek ve pasta gibi farklı yiyecekler üretilebilir ve hatta bu ürünler oyunun özelliklerinden birisi olan hayvan çiftleştirmede kullanılabilir. Buna göre Minecraft’ta tarım nasıl yapılır diyenlere en basit hali ile bazı açıklamalarda bulunulabilir.

Minecraft’ta Tarım Nasıl Yapılır?

Rehberler - Minecraft - Minecraft Tarım Nasıl Yapılır

Minecraft Tarım Nasıl Yapılır

Minecraft’ta tarım yapmak için öncelikle oyuncuların öncelikle bir orak üretmeleri gereklidir. Daha sonra tohumların ekileceği toprak blokların üstlerine sağ tıklayarak ekim için düzeltme işlemleri gerçekleştirilmelidir. Bu işlem sonrasında toprak işlenmekte ve kuru bir hale gelmektedir. Suya yakın olduğu zamanlarda bu blokların rengi kararmakta ve sulanmış toprak haline dönüşmektedir. Minecraft’ta toprağın sulanması ise verimini arttırmakta ve daha hızlı ürün üretimi anlamına gelmektedir.

Minecraft tarım rehberine göre tohum elde etmek isteyen oyuncuların yerde bulunan çimenleri sökerek bunu gerçekleştirebilecekleri söylenebilir. Bu aşamada daha hızlı büyüme için toplanan tohumların ıslak topraklara ekilmesine ve ekilen ürünlerin yanlarına meşale koyarak geceleri tehlikeli yaratıkların tohumların üstlerine doğmalarının engellenmesine dikkat edilmelidir.

Ürünler ekildikten ve meşaleler ile korumaya alındıktan sonra hasat zamanı geldiğinde herhangi bir alet ile üstlerine sol tıklanarak toplama işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Fakat bu aşamada başak toplarken başakların yalnızca tamamen sarı oldukları zaman buğday verdikleri bilinmeli ve bu aşamadan önce başakların hasat edilmemesine özen gösterilmelidir.

Başak dışında yaygın olarak ekilen karpuz ve balkabağı ise tohum ile su arasında bir boşluk bırakarak ekilmelidir. Bu sayede ürünlerin yetişebilmeleri mümkün hale gelir. Bu amaçla ürünlerin ekildiği bölgenin önünü orak ile düzleştirmekten kaçınmak gereklidir. Balkabağı tohumları aynı başak tohumları gibi oyunun herhangi bir bölgesinden toplanabilmektedir. Karpuz tohumlarını elde etmek isteyen oyuncularınsa zindanları ziyaret etmekten başka seçenekleri bulunmamaktadır.

Minecraft’ta tarım yapmak için tercih edilebilecek olan bir diğer ürün de şeker kamışıdır. Kesinlikle orak kullanılmaması gereken şeker kamışı yalnızca su kenarlarında yetiştirilmesi ile bilinmektedir. Bu nedenle şeker kamışı ekerken su ile arasında boşluk olmamasına dikkat edilmelidir. Şeker kamışı ile şeker yapabilme imkanının yanı sıra kâğıt haline getirerek harita ve kütüphane de oluşturulabilmektedir. Oyun içerisinde pek çok yerden toplanabilen şeker kamışı tohumları, bu bitkinin soğuğa dayanıksız olmasından ötürü karlı bölgelerde görülmemektedir.

İlginizi çekebilecek diğer Minecraft Yazılarımız:

Minecraft Açılmama Sorunu Nasıl Giderilir

Minecraft Başlangıç Rehberi

Minecraft Madencilik Rehberi

Minecraft Biyomlar (Biomes) Rehberi

Minecraft Mob (Canavar) Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir