Minecraft Mob (Canavar) Rehberi | Minecraft Canavar Listesi | Oyun Taktik

Oyun Taktik

Kapat

Minecraft Mob (Canavar) Rehberi

Anasayfa
Minecraft Minecraft Mob (Canavar) Rehberi
Rehberler - Minecraft - Minecraft Mob (Canavar) Rehberi

Minecraft oyununu ilk kez oynamayı planlayan oyun severlere, oyunda farklı pek çok anlarda karşılaşabilecekleri çeşitli özelliklere sahip moblardan bahsedilebilir. Minecraft mob rehberi sayesinde oyuncular, pasif, nötr ya da saldırgan mobları öğrenerek bu moblara karşı yeri geldiğinde kendilerini savunma imkanlarını elde edebilir.

Minecraft Mob (Canavar) Rehberi

Minecraft’ta mob, oyun içerisinde kendi yapay zekâsı ile hareket eden birimler anlamına gelmektedir. Bu moblar, pasif ya da nötr olabilecekleri gibi saldırgan olarak oyuncular adına tehlike de yaratabilmektedir.

Minecraft mob rehberine göre moblar birkaç farklı şekilde ortaya çıkabilmektedir. Pasif mobların pek çoğu üreme yeteneğine sahiptir ve bu da söz konusu mobların yavrularının çevrede sık sık görülmesi anlamına gelir. Genellikle lav, hava ve su gibi transparan bloklarda görülmeyen moblar arasında yer alan mürekkep balıkları ve gardiyanlar ise su bloklarında bulunmaları ile bilinir.

Moblar oyunculara benzer şekilde oyunda meydana gelen çevresel durumlardan etkilenmektedir. Alev, düşme, saldırıya uğrama ya da boğulma gibi olaylara oyuncularla aynı tepkileri veren mobların bazıları bu etkilere karşı daha dirençli olabilmektedir. Örneğin cehennem yani Nether’de yaşayan moblar, ateşe karşı olan dayanıklılıkları ile bilinmektedir.

Oyuncular gibi trenlere ya da diğer hayvanlara binebilen veya merdivenlere tırmanabilen moblar, öldürüldükleri zaman ise ufak bir duman bulutunun arkasından oyunculara faydalı olabilecek üretim malzemeleri ve eşyalar düşürmektedir.

Minecraft mob rehberine göre her mobun kendine ait bir zekâsı vardır ve mobların çevrelerine yakın olan bir oyuncu varsa etraflarında dolandıkları görülür. Mobların pek çoğu yön bulma zekasına da sahiptir ve bu durum istedikleri herhangi bir şey varsa yollarını rahatlıkla bulabilecekleri anlamına gelir. Oyunda yer alan pasif moblar hasar aldıkları zaman rastgele kaçmakta iken saldırgan moblar hasar aldıklarında oyuncuları takip etmekte ve karşı saldırıya geçmektedir. Nötr moblar da oyuncu ya da farklı bir mob tarafından saldırıya uğradıklarında geri saldırı yapmaktadır. Saldırgan moblar ise yakınlarında herhangi bir oyuncu gördüklerinde doğrudan agresifleşerek oyunculara saldırmaya başlamaktadır.

Minecraft mob rehberinde yer alan bir diğer önemli bilgi de mobların 16 blok çevresindeki oyuncuların varlığından haberdar olabilecekleridir. Oyuncular da aynı şekilde 16 blok içerisindeki mobların seslerini rahatlıkla duyabilmektedir. Cam, ince cam ve buz gibi katı blokların arkasını göremeyen moblar ittirilmedikleri sürece tren rayları üzerinde yürümemeleri ile de bilinmektedir.

Kategorilerine Göre Mob Listesi

Rehberler - Minecraft - Minecraft Kategorilerine Göre Mob (Canavar) Listesi

Minecraft Mob (Canavar) Rehberi – Kategorilerine Göre Mob Listesi

Minecraft mob rehberine göre en popüler pasif, nötr ve saldırgan mobların listesi aşağıdaki gibidir:

Pasif Moblar: Tavşan, köylü, domuz, mürekkep balığı, koyun, inek, yarasa, tavuk, mööntar

Nötr Moblar: Örümcek, enderman, zombi domuzadam, mağara örümceği

Saldırgan Moblar: Gardiyan, ghast, endermite, kıdemli gardiyan, creeper, wither iskeleti, zombi, zombi köylü, blaze, tavuk binici, cadı, örümcek binici, balçık, iskelet, gümüş balığı, magma kübü

Evcilleştirilebilen Moblar: Ocelot, kurt, eşek, at

Yardımcı Moblar: Demir golemi, kar golemi

Patron Moblar: Ender ejderi, wither

İlginizi çekebilecek diğer Minecraft Yazılarımız:

Minecraft Açılmama Sorunu Nasıl Giderilir

Minecraft Başlangıç Rehberi

Minecraft Madencilik Rehberi

Minecraft Biyomlar (Biomes) Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir