Minecraft Madencilik Rehberi | Minecraft Madencilik Nasıl Yapılır? | İpuçları

Oyun Taktik

Kapat

Minecraft Madencilik Rehberi

Anasayfa
Minecraft Minecraft Madencilik Rehberi
Rehberler - Minecraft - Minecraft Madencilik Rehberi

Sevilen oyun Minecraft’ta madencilik yapmak isteyen ve bu şekilde çok daha güçlü silah ve aletlere sahip olmayı arzu edenlere Minecraft madencilik rehberini gözden geçirmeleri tavsiye edilir. Bu sayede Minecraft oyuncuları, hangi madenlerin nereden çıktıklarını bilmenin yanı sıra çıkardıkları madenleri hangi amaçlarla kullanabileceklerini de rahatlıkla öğrenerek oyunda çok daha kolay ilerleme kaydedebilir.

Minecraft Madencilik Rehberi

Minecraft’ın belkemiği özelliklerinden birisi olan madencilik konusunda en önemli madenlerin kömür, demir, altın ve elmas oldukları söylenebilir. Ancak lapis, kızıltaş ve obsidyen de Minecraft oyuncularının yoğun ilgi gösterdikleri diğer maden çeşitleri arasında gelmektedir. Buna göre Minecraft’ta madencilik nasıl yapılır diye merak eden oyun severlere öncelikle en önemli maden olarak da gösterilebilecek kömürden bahsedilebilir.

Minecraft Madencilik Rehberi - Kömür, Demir, Altın, Elmas, Lapis, Kızıltaş, Obsidyen

Minecraft Madencilik – Kömür, Demir, Altın, Elmas, Lapis, Kızıltaş, Obsidyen

Kömür

Minecraft madencilik rehberine göre en yaygın madenlerden birisi olan kömür, deniz seviyesindeki tek maden çeşidi olması ile bilinmektedir. 29. blokta ağırlıklı olarak bulunan bu maden oyunun yüzde 1’ini de oluşturmaktadır. Kömür ile oyuncular yiyecek pişirebilir, maden eritebilir, meşale yapabilir ve köylülerle ticaret amaçlı kullanabilir. Elle çıkarılması halinde kırılabilecek olan kömürün en kötü tahta kazma ile kazılması tavsiye edilir.

Demir

Çıkarırken yok olmaması adına hiç yoksa taş kazma ile kazılması gereken demir, zırh ve silah gibi farklı pek çok eşyanın üretiminde tercih edilmektedir. Kırıldığı zaman demir cevheri olarak düşen bu maden çeşidini fırında ısıtarak normal demir haline getirmek mümkün olmaktadır. 35. blokta sık sık görülen demir oyunun yüzde 0.72’sinde bulunmaktadır.

Altın

Demir kazma ve daha iyi kalitede aletler ile kazılması gereken altın aynı demir gibi eritilerek kullanılabilir. 20. blokta rahatça toplanabilen altın, farklı eşyaların yapımında kullanılabilir.

Elmas

Minecraft madencilik rehberine göre en değerli maden çeşitlerinden birisi olarak da tanımlanabilen elmas, demir kazma ve daha iyi seviyedeki aletler ile doğrudan elmas olarak toplanabilir. 0 ve 10 blokları arasında görülen elmas, en yoğun olarak ise 10. bloktan toplanabilir. Minecraft’ta elmas bulma şansı yüzde 0.1 gibi oldukça düşük bir orandır.

Lapis

Taş kazma ve üzeri bir alet ile toplanabilen lapis yoğun olarak 14. blokta görülebilir. Yüne renk katan ve blok yapımında kullanılan lapis enchantment yapımında gerekli olan malzemelerden de birisidir.

Kızıltaş

Redstone ismi ile de bilinen kızıltaş, elektrik kablosu olarak kullanılmaktadır. Kırıldığı zaman 6 ya da 7 cevher çıkarılan kızıltaş zeminin çok derinlerinde yer almaktadır. Bu madeni kırabilmek içinse demir kazma ya da daha iyi kalitede bir araç gereklidir.

Obsidyen

Minecraft madencilik rehberine göre tam olarak bir maden sayılmayan obsidyen, su ve lavın karışması ile meydana gelmektedir. Yalnızca elmas kazma ile çıkarılabilen obsidyen, ortalama 10-15 saniyede kırılabilmektedir. Nether’e gitmek için kullanılabilen obsidyen, nadir bulunan ve derinlerde yer alan bir maden çeşidi şeklinde de tanımlanabilmektedir.

İlginizi çekebilecek diğer Minecraft Yazılarımız:

Minecraft Açılmama Sorunu Nasıl Giderilir

Minecraft Başlangıç Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir