Oyun Taktik

Kapat

Minecraft Açılmama Sorunu Nasıl Giderilir

Anasayfa
Minecraft Minecraft Açılmama Sorunu Nasıl Giderilir
Minecraft Açılmama Sorunu

Minecraft Açılmama Sorunu

Minecraft Açılmama Sorunu Nasıl Giderilir?

  Minecraft , ben sevmesemde dünyada birçok kişi tarafından oynanan ve pvpleri bile çıkmış, sevilen bir oyundur. Oyun birçok oyun severin bilgisayarında, tabletinde bulunan özellikle 9-16 yaş arası çok sevilen bir oyundur. Her oyunda olduğu gibi bu oyundada hatalar ile karşılaşıyoruz.  Minecraft açılmama sorunu, bilgisayar format attıktanm sonra bazı sorunlar gün yüzüne çıkıyor. Bu sorunlar oyuncuların canını sıktığı için sizlere bu sorundan kurtarmak için bir rehber hazırladık.

    Minecraft, bilgisayarınıza  format attıktan sonra eğer oyununuz çalışmıyorsa aşşağıdaki dediklerimi uygulayın sorun çözülecektir.

Bilgisayarınaza format attıktan sonra ilk yapacağınız şey driverların güncel olup olmadıklarını kesinlikle kontrol ediniz. Önceden oyun çalışıyor, şimdi çalışmıyorsa driverların güncel olmadığındandır. Oyun çalışmıyorsa bazı dosyalar eksikliğinden kaynaklanabilir. Uyumluluk sorunlarını kontrol etmelisiniz. Oyuna sağ tıklayın özellikler kısmına basın. Oradan uyumluluk kısmında, Windows XP Service Pack 3 getirin. İşletim sisteminin oyunla uyumluluk sorunu giderilir. DirectX 11 veya 12 yüklü değilse direct x’i yükleyin. Microsoft Visual sürümlerinin de güncel olduğundan emin olun. Yani saydıklarım bilgisayara format atıldıktan sonra yapılacak işlemlerdir. Bunları tekrar belirtmemin nedeni , oyun eğer çalışmıyorsa kesinlikle bu sebeplerden dolayı çalışmamaktadır.

Eğer bu yöntemler işe yaramadıysa, oyunu silip Ccleaner ile temizledikten sonra oyunu tekrar kurun.

Bu arada Ring of Elysium Nedir Nasıl indirilir? Sistem Gereksinimleri Nedir     makalemide okursun artık.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir