Oyun Taktik

Kapat

Fifa 19 Ultimate Team Taktikleri Ve İpuçları

Anasayfa
Oyunlar Fifa 19 Ultimate Team Taktikleri Ve İpuçları
Oyun Rehberleri - Fifa - Fifa 19 Ultimate Team Taktikleri Ve İpuçları

Yeni başlayanlar için zorlu olan Fifa 19’da taktikleriniz sayesin de acemi olsanız bile rakiplerinizi yenebilirsiniz. Nasıl yenebileceğinizi merak ediyor musunuz? Sizin için Fifa 19’da önemli taktikler ve ipuçlarını anlatıyoruz.

Takım Kimyası

Fifa 19 Rehberi - Fifa 19 Taktikleri - Fifa 19 Takım Kimyası

Fifa 19 Ultimate Team Takım Kimyası

Takım kimyası takımların vazgeçilmez en iyi başarı anahtarlarından birisidir. Takımınızın kimyası her zaman maçı kazanmanız da yardımcı olacaktır. Net bir takım kimyası araların da gerektiğince Pas oynama, Aynı hedefte ilerleme kaidesi için olumlu olacaktır.

Takım Kimyası Nasıl Hesaplanır?

Kimya kartları maçların başında oyunculara kullanabileceğiniz ve performansını arttıracak durumlardan bir tanesi olmaktadır. Kimya etkileri Oyuncunuzun kimyasına göre değişiklikler gösterebilmektedir. Kimya’nın değiştiği durumlar ise kimya tarzına yönelik belirlenmektedir.

XI Oyuncular: Takım kimyasından yüzde 25, Bireysel oyuncu kimyasından yüzde 75.

Oyuna Giren Yeni Oyuncular: Yedek oyuncularında 5 statik bireysel oyuncu kimyası mevcuttur. Takım kimyasından yüzde 25 ve 5 statik bireysel oyuncu kimyasından yüzde 75.

Takım Kimyasının Hesaplanması

(Takım Kimyası x 0,25) + ((Oyuncu Kimyası x 10) x 0,75)

Eliniz de olan sonuç 50’den büyük ise kimya tarzından doğru etkilenmekte olan oyuncu niteliklerini maksimum değerlere yükseltir.

Sonuç tam 50 ise oyuncunuz değişiklik almamaktadır.

Sonuç 50’den düşük ise oyuncu nitelikleriniz 1 – etki alarak düşecektir.

100 Takım Kimyası ve 10 Oyuncuya Sahip İlk XI Oyuncu Hesaplanması

(Takım Kimyası x 0,25) + ((Oyuncu Kimyası x 10) x 0,75)

= (100 x 0,25) + ((10 x 10) x 0,75)

= 25 + 75

= 100

Bireysel niteliklerin hesaplanması

100 – 50 = 50

50/50 = 1

1 x

Takım Kimyası 100 Ve Yedek Oyuncu Kimyası Hesaplanması ( 5 Statik Bireysel Kimya)

(Takım Kimyası x 0,25) + ((Oyuncu Kimyası x 10) x 0,75)

(100 x 0,25) + ((5 x 10) x 0,75)

= 25 + 37,5

= 62,5

Takım Dizilişine Önem Verin

Fifa 19 Taktikleri - Fifa 19 Takım Dizilişi

Fifa 19 Ultimate Team Takım Dizilişi

Çoğu futbol oyunun da olduğu gibi Fifa 19’da takımınızın dizilişi en önemli konulardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Rakibiniz her zaman siz den daha iyi olmak isteyeceği için forvete en iyi oyuncularını koyacaktır. Siz de rakibinize karşı gardınızı alarak, maçı kazanmanızı sağlayabilirsiniz.

Uygun Kadro

Fifa 19’da her zaman kuracağınız lig kadrosu sizin ve kazanmanız açısından kritik noktalardan birisidir. Yatırım yapılır iken bütçeniz düşük ise düşük ancak performanslı oyunculara yönelmeniz gerekmektedir. En önde olarak kaleciniz ve forvetinizin oyununuzun ciddi etkili alanları olacaktır. Her zaman kalecinizin ve forvetinizin performansı yüksek olmalıdır. İyi bir kadro ile oyunu kazanmanız her zaman mümkündür. Ancak kadro dizilişi ve oyuncuların performansları oyunda önemli bir role sahip olmaktadır.

Savunma Tarzınız

Takımınızın savunması sizin için her zaman önemli rol oynamaktadır. Savunma tarzı her zaman sizin takımınızın şeklini koruyacak ve daha fazla topa sahip olmanıza kaide olacaktır.

Dengeli: Takımınız hücumu dengeli bir şekil de yapacağı için oyuncularınızı yormayacaktır. Ne fazla saldırı yapacak ne de fazla açıklık bırakacak.

Sert Kontrol Ardından Baskı: Takım baskı kuracak açıklığı bulana kadar şeklini koruyacaktır. Rakibin baskıya fırsat çıkarmasın da takım halinde baskıya yönelecektir.

Top Kaybından Sonra Baskı: Takımınızın topu kaybettiği andan itibaren baskıya başlayacaktır. Takım yaklaşık 6 saniye boyunca topa pres yapacaktır.

Sürekli Olarak Baskı: Takımınız karşı takıma yüksek baskı uygulayacaktır. Bu durumun avantajları olduğu gibi de dezavantajları bulunmaktadır. Örneğin oyuncularınız çok yorulacak, defans yapmanızı engelleyebilecektir

Rakibinizi Zayıflatabilirsiniz: 3-4-3 Dizilişini kullanarak rakibinizi zayıf bırakabilirsiniz. En iyi oyuncularınızı merkeze almanız karşınızda ki rakibi darmadağın etmenize yardımcı olacaktır.

Ayrıca İlginizi Çekebilecek:

Fifa 19 Hatalar ve Çözümleri

Fifa 18 Hatalar ve Çözümleri

PES 2019 myClub Taktikleri

PES 2019 Hataları ve Çözümleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir