Oyun Taktik

Kapat

Fifa 19 Hatalar ve Çözümleri

Anasayfa
Oyunlar Fifa 19 Hatalar ve Çözümleri
Oyunlar - Hata Çözümleri - Fifa 19 - Fifa 19 Rehberi

Fifa 19, çıkışından beri köklü problemler ile karşılaşan bir oyundur. FİFA19 Oyununda ki problemler güncellemelere rağmen düzeltilse de oyundan kaynaklı hatalar aynı şekil de devam etmektedir. FİFA19’u ilk yüklediğimiz zaman karşımıza ilk olarak kurulum da hata çıkmakta olup ileriki seçenekler de 1’den çok hata çıkmaktadır. Sizin için hazırladığımız Fifa 19 Hata ve çözümlerine bakabilirsiniz.

Fifa 19 DirectX Hatası Ve Çözümü

Fifa’da ilk olarak karşılaştığımız hatalardan birisi oyuna girdiğimiz anda pencerenin küçülüp karşımıza DirectX Function hatasının çıkmasıdır. Bu hatayı çözmek için ekran kartı sürümünüzün driveri güncellenmiş olmalıdır. Ekran kartınızın modelini öğrenmek için ilk olarak Başlat konumundan Aygıt Yöneticisini çalıştırmanız gerekmektedir. Görüntü Bağdaştırıcıları seçeneğine tıkladığınız da ekran kartınızın modelini öğrenmiş olacaksınız. Ekran kartınızın modelini öğrendikten sonra Örnek: Nvidia Geforce 1050Tİ Driver şeklinde Google’da arama yapın. Karşınıza çıkacak Nvidia sürücüleri sayfasın da ekran kartınız ile uyumlu driveri indirin. Kurulumunu gerçekleştirdikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu adımları uygulayarak DirectX hatasının çözümünü gerçekleştirmiş olacaksınız.

Fifa 19 Uyumluluk Hatası Ve Çözümü

Fifa da genellikle Windows 7 ve Windows 8 tabanlı işletim sistemlerin de uyumluluk hatası ile karşı karşıya kalınmaktadır. Bu hatanın ardından genellikle de Visual Basic hatası ile de karşı karşıya kalmaktayız. Hataların çözümü için Fifa Simgesine tıklayın, ardından karşınıza gelen sayfa da Dosya Konumunu Aç seçeneğine tıklayın. Karşınıza çıkan dosyalar da __Installer > Dotnet > dotnet4client> redist> klasörüne girdikten sonra dotnetFx40_Client_x86_x64 adlı uygulamayı açın. Kurulumunu uygulamanız yeterli olacaktır. Eğer bilgisayarınız da güncel bir sürüm bulunuyor ise __Installer> vc> vc2012Update3>redist klasörüne giriş yapın. Karşınıza çıkacak bit seçimin de bilgisayarınız hangisi ile uyumlu ise onu seçin. Uygulama da karşınıza çıkacak sayfa da Repair seçeneğine tıklayın. Ardından masaüstüne gelerek Fifa Simgesine sağ tıklayın ve uyumluluk kısmına girin, uyumluluk kısmında ki seçeneği Windows 7 olarak ayarlarsanız hatanın çözümünü bulmuş olacaksınız.

Fifa 19 Hataları ve Çözümleri - Fifa 19 Error Fix - Fifa 19 Çözümleri

Fifa 19 Lag Hatası ve Çözümü

Fifa 19 LAG Hatası Ve Çözümü

En çok aldığımız hatalardan birisi olan LAG Hatasının çözümü basit işlemler ile kolaylıkla kökten çözülebilmektedir. Öncelikle Bilgisayarıma giriş yapın, ardından hangi DİSK’e kurulu ise diskin içine giriş yapın. Karşınıza çıkacak dosyalar da fifasetup.ini klasörünü göreceksiniz. Not defteri olarak açın ardından aşağıya geldiğiniz de Width ve Height isimli 2 paragraf göreceksiniz. Height kısmını 720 Width kısmını 1080 yapın. Ardından oyuna girerek ayarlar seçeneğine girin karşınıza çıkan sayfa da ayarlar şu şekil yapılmalıdır.

Rendering Quality: AUTO Seçeneğine tıklayın

MSAAOption: AUTO Seçeneğine tıklayın

Frame Rate: No limit on fps seçeneğine tıklayın

DirectX: 11.0 Seçeneğine tıklayın

Tüm bunların ardından oyununuzda oluşan LAG problemini tamamen çözmüş olursunuz.

Fifa 19 Çalışmayı Durdurdu Hatası Ve Çözümü

Karşımıza çıkan bu hata çoğu Fifa Sürümün de görüldüğü gibi çözümleri de aynıdır. Fifa 19 çalışmayı durdurdu hatasını almamak için adımları takip edin ve uygulayın. Fifa iconu’na tıklayarak Dosya Konumuna Git seçeneğine tıklayın. DXCPL Uygulamasını bilgisayarınıza indirin ve dosya konumuna atın. Ardından DXCPL uygulamasını yönetici olarak çalıştırın. Karşınıza gelen sayfa da Edit List kısmını bulun ve giriş yapın alttaki kısımda karşınıza 2 adet dosya konumu yazdıracaktır. Sağ butonlardan clear seçeneği ile bunları temizleyin. Temizlemenin ardından Üç Nokta (…) seçeneğine tıklayın, Fifa 19 DEMO Uygulamasını seçin. Fifasetup İsimli dosyanın en altına geldiğiniz de karşınıza fifaconfig dosyası çıkacaktır. 2 Kez tıklayın ve OK tuşuna basarak ayrılın. Karşınıza gelen sayfa da Duplicate Layer kısmı FORCE10 Seçeneğinde sabit kalmalıdır. Adımları uyguladığınız da uygulamanın Launcher dosyasını sağ tık yaparak uyumluluk ayarını Windows 7 olarak ayarlayın. Adımları uyguladıktan sonra oyununuz düzenli bir şekil de çalışacaktır.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:

Fifa 18 Hatalar ve Çözümleri

Pes 2019 Hataları ve Çözümleri

Pes 2019 Myclub Taktikleri

“Fifa 19 Hatalar ve Çözümleri” üzerine 2 yorum

  1. kadir says:
  2. Delta Airlines says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.