Oyun Taktik

Kapat

eFootball PES 2020-2021 Hataları ve Çözümleri

Anasayfa
Oyunlar eFootball PES 2020-2021 Hataları ve Çözümleri

Tamamen değişen yapısı ve ismi ile birlikte 2020 yılına damga vuran PES serisi, oyun severlere eski günlerinden esintiler sunuyor. Her ne kadar söz konusu seri, son dönemin dikkat çeken yapımlarından biri olsa da oyun severler eFootball PES 2020-2021 hataları ile karşılaşmaya devam ediyor.

Oyun severlerin bazıları, eFootball PES 2020 ve 2021 de bağlantı sorunları ile karşı karşıya kalırken bazı oyun severler ise donma sorunları yaşıyor. Peki, eFootball PES 2020 ve 2021 oyununda meydana gelen hatalar nelerdir? Bu hatalar nasıl çözülür? İşte, PES hayranları tarafından merak edilen bu soruların yanıtları…

Sık Sık Meydana Gelen eFootball PES 2020-2021 Hataları

eFootball PES 2020 ve 2021 oyunları her ne kadar geçmişe nazaran oldukça fazla gelişmiş olsa da ne yazık ki bu iki oyunda da bazı hatalar mevcut. Özellikle bağlantı sorunları nedeniyle meydana gelen hatalar, oyun severlerin canını sıkmaya devam ediyor. İşte, e-Football PES 2020-2021 hataları ve çözümleri…

1.      eFootball PES 2020-2021 Yüksek Ping Sorunu

Yüksek Ping, eFootball PES 2020-2021 hataları listesinde yer alıyor. Oyun severler, maç esnasında aniden yükselen ve donmalara neden olan Ping sorunu ile mücadele etmeye devam ediyor. Son derece sıklıkla meydana gelen bu hatanın çözümü ise oldukça basit.

Söz konusu oyunda online maç yapan kullanıcılar, mutlaka internete kablo ile bağlanmalı ve arkada planda kesinlikle herhangi bir işlem yapmamalıdır. Ayrıca, online maç öncesinde bağlantı kalitesi yüksek olan oyuncular ile eşleşmek için çeşitli ayarları yapabilir ve nezaket seviyenizi yükselterek daha kaliteli oyuncular ile eşleşmeye başlayabilirsiniz.

2.      eFootball PES 2020-2021 Hataları Listesinde Veri Aktarımı Sorunuda Yer Alıyor

Veri aktarımı başarısız oldu hatası, eFootball PES 2020 ve 2021 oyunların da oldukça sık meydana gelen sorunlardan biridir. Söz konusu sorun genellikle serverlardan kaynaklanmaktadır. Bu sorunun çözümü için serverların düzelmesini bekleyebilir veya yayınlanan son güncellemeleri indirerek sorunu kolaylıkla çözebilirsiniz.

3.      eFootball PES 2020-2021 Eşleştirme Sorunu

eFootball PES 2020-2021 hataları listesinde eşleştirme sorunu da yer alıyor. Oyun severler, online maça girebilmek için zaman zaman dakikalarca bekleyebiliyor. Son derece sık meydana gelen bu sorun, genellikle DNS ayarlarından ve nezaket derecesinden kaynaklanıyor. DNS sorunu nedeniyle eşleştirme sorunu yaşayan oyun severler, Google DNS adresini kullanarak bu sorunu kolaylıkla ve pratik bir şekilde çözebiliyor.

Ayrıca, tüm bunların yanı sıra nezaket derecesi düşük olan oyun severler de eşleştirme sorunlarıyla karşılaşabiliyor. Söz konusu nedenden ötürü eşleştirme sorunu yaşayan oyun severler, nezaket derecelerini yükselterek bu sorunu çözebiliyor.

4.      eFootball PES 2020-2021 Canlı Güncelleme Sorunu

Canlı güncelleme sorunu eFootball PES 2020-2021 hataları listemizde yer alıyor. Son dönemlerde oldukça sık meydana gelen bu problem, genellikle Konami kaynaklı sebeplerden dolayı oluşuyor. Bu tür sorunlar ile karşılaşan oyun severler, oyunlarını güncelleyebilir veya bu sorunun çözümü için Konami şirketinin yaptığı bakım çalışmalarının bitmesini bekleyebilir.

5.      eFootball PES 2020-2021 Beyaz Ekran Sorunu

eFootball PES 2020-2021 hataları arasında beyaz ekran sorunu da bulunuyor. Donanımsal nedenlerden ötürü meydana gelen bu sorunun çözümü ise oldukça basit. Beyaz ekran sorunu ile karşılaşan oyun severler, aygıt yöneticisine giderek tüm sürücülerini güncelleyebilir ve bu sorunu kolaylıkla çözebilir. 

6.      eFootball PES 2020-2021 Donma Sorunu

Donma sorunu, eFootball PES 2020-2021 hataları arasında yer alıyor. Son derece sık meydana gelen bu sorun, donanımsal nedenlerden olabileceği gibi çeşitli yazılımsal problemlerden dolayı da meydana gelebiliyor. Donma sorunu ile karşılaşan kullanıcılar bu sorunun çözümü için öncelikli olarak sürücülerini güncellemelidir.

Özellikle, online maçlarda meydana gelen donma sorunları, genellikle yazılımsal müdahalelerden dolayı kaynaklamaktadır. Bazı kullanıcılar, karşı tarafın kazanmasını engelleyebilmek için bağlantıyı yavaşlatabilmekte ve hatta bağlantıyı kopartabilmektedir. Bu tarz sorunlar ile karşılaşmamak için mutlaka online maçlarda kablolu bağlantıyı tercih etmelisiniz.

Siyah Ekran Sorunu

7.      eFootball PES 2020-2021 Siyah Ekran Sorunu

eFootball PES 2020-2021 hataları arasında yer alan siyah ekran sorunu, genellikle donanımsal nedenlerden ötürü meydana gelebilmektedir. Siyah ekran sorunu ile karşılaşan kullanıcılar, öncelikli olarak oyunun grafik ayarlarını düşürmesi gerekmektedir.

Ayrıca, siyah ekran sorunundan kurtulabilmek için oyunu pencere moduna da alabilirsiniz. Tüm bunlara rağmen siyah ekran sorununuz devam ediyor ise ekran kartınızı güncelleyebilir veya yeni bir ekran kartı alarak oyunu sorunsuz bir şekilde oynayamaya devam edebilirsiniz.

8.      eFootball PES 2020-2021 Sunucusuna Bağlanırken Beklenmeyen Bir Hata Oluştu

eFootball PES 2020-2021 hataları arasında sunucu sorunları da yer alıyor. Oyun severler, sunucuya bağlanırken zaman zaman beklenmeyen bir hata oluştu uyarısı ile karşı karşıya kalabiliyor. Bu sorun genellikle sistem bakım çalışmaları esnasında meydana geliyor. Söz konusu sorunun çözümü için bakım çalışmalarının bitmesini bekleyebilir veya internet bağlantısını sıfırlayarak tekrar oyuna girmeyi deneyebilirsiniz.

9.      eFootball PES 2020-2021 Bu Öge Henüz Erişilebilir Değil Hatası

Bu öge henüz erişilebilir değil sorunu, eFootball PES 2020-2021 hataları listemizde yer alıyor. Her ne kadar söz konusu sorun hata olarak gözükse de aslında temel olarak bir hata değil. Xbox, PlayStation ve STEAM platformlarında çıkan bu uyarı mesajı, oyunun henüz yayınlanmadığının bir göstergesidir.

Oyunu ön sipariş olarak satın alan kullanıcılar, belirtilen tarih aralığından itibaren oyuna girebilmektedir. Belirtilen tarih aralığından önce oyuna girmek isteyen kullanıcılar, bu öge henüz erişilebilir değil mesajı ile karşı karşıya kalabilmektedir. Söz konusu sorunu çözebilmek için oyunun resmi olarak yayınlanmasını bekleyebilirsiniz.

10.  eFootball PES 2020-2021 Giriş Yapılamıyor Hatası

eFootball PES 2020 ile eFootball PES 2021 oyunlarında zaman zaman çeşitli nedenlerden ötürü giriş yapılamıyor hatası meydana gelebiliyor. Bu sorun, genellikle serverda meydana gelen anlık kesintilerden dolayı oluşabiliyor.

Söz konusu probleminbir diğer nedeni ise Perşembe günü yapılan bakımlar. Oyun severler, düzenli olarak Perşembe günleri yapılan bakımlardan dolayı oyuna belirli bir süre giremiyor ve giriş yapılamıyor hatası ile karşılaşabiliyor. Her iki nedenden ötürü meydana gelen giriş yapılamıyor hatasını çözebilmek için arızaların çözülmesini veya bakımların tamamlanmasını bekleyebilirsiniz.

eFootball PES 2020-2021 hataları, yukarıda ki gibidir. Sizlerde bu hataların herhangi biri ile karşı karşıya kalıyor iseniz sizlere sunduğumuz çözüm yollarını deneyebilir veya durumu Konami’ ye bildirerek teknik destek talebinde bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.