Oyun Taktik

Kapat

Dota 2 Anti Mage Rehberi ve Taktikler

Anasayfa
Dota 2 Dota 2 Anti Mage Rehberi ve Taktikler
Anti Mage Rehberi

Dota 2 Anti Mage Rehberi ve Taktikler

Dota 2 Anti Mage Rehberi, ismindende anlaşıldığı gibi büyücülerin antisi yani büyücülerin en çok korktuğu heroda diyebiliriz. Dota’da Magina isminide kullanan bu hero oyunun en iyi carylerinden biridir. Oyunun başından sonuna kadar magelerin uzak durması gereken bir herodur. Çünkü ilk skili mana yakarken üçüncü skilide büyülere karşı koruma sağlamaktadır.

BİYOGROFİ

 Turstarkuri keşişleri, dağın tepesindeki tapınaklarından, aşağı vadide yaşayan insanların istilacılar tarafından dalga dalga katledilişini izlediler.  Diğer insanların fani meseleleri ile uğraşmak istemeyen ve pragmatik düşünceyi savunan keşişler; içerisinde herhangi bir tanrının ya da dünyevi elementin bulunmadığı zihinsel köşelerinde meditasyon yaparak inzivaya çekilmeyi tercih ettiler. Ancak bir gün tapınağın kapılarına; tüm bölge dinlerini, kendi korkunç ve sinsi dinleri ile değiştirmek isteyen “Ölü Tanrının Lejyonu” tarikatı dayandı. Karanlık büyü sanatları ile kandan başka hiçbir şey bilmeyen ve bu toprakların altında yatan ölmüş savaşçıların cansız bedenlerini geri dirilttiler. Ruhlarını ölüler diyarından geri çağırarak bu bedenlere tıktılar.

    Üzerlerine akın akın gelen ölüler ordusuna karşı manastır ancak iki hafta kadar direnebildi. Tüm bu saldırılar sırasında meditasyonlarını bırakıp da kafalarını kaldırma zahmetini gösterdiler. Birkaç rahip ise istilacıların aslında meditasyonlarını bozmak için kendilerine görünen bir hayal olduğunu düşünerek daha da fazla konsantre oldular ve meditasyonlarına geri döndüler. Kapılar yıkılıp ölüler ordusu içeri doluştuğunda keşişlerin bir çoğu meditasyon yaptıkları rahat ipek minderlerinin üzerinde katledildi.

      Koca tapınaktan geriye yalnızca genç bir rahip sağ kurtulabildi. Manastıra bilgelik arayışı ile yeni gelmiş ve keşiş olarak daha kabul edilmemiş genç bir çıraktı bu. Bir zamanlar yeşil çay ve kuşburnu servis ettiği keşişlerin, önce vahşice öldürüldü. Sonra Ölü Tanrı’nın rahibi olmak için canlandırılmalarını dehşet içerisinde izleyen genç çırak; bulabildiği birkaç Turstarkuri kutsal yazıtından başka bir şeyi olmadan tapınaktan kaçmayı başardı. Güvenli topraklara varana kadar koşmaya devam etti. Zamanla kendini Turstarkuri yolunda geliştiren bu çırak, ölen keşişlerin intikamını almak için yalnızca Ölü Tanrı’nın büyülerini değil; iyi ya da kötü olsun, kullanılan tüm büyüleri ve büyü kullanıcılarını ortadan kaldırmaya yemin etti.

YETENEKLER

Mana Break

Anti Mage Rehberi

Saldırı yaparken rakibinin manasını yakar. Yakılan mananın %50’i kadar karşıdakine hasar verir.

YETENEK: PASIF
HASAR TÜRÜ: FIZIKSEL
BÜYÜ BAĞIŞIKLIĞINI DELME: HAYIR
VURUŞ BAŞINA YAKILAN MANA: 28 / 40 / 52 / 64
https://youtu.be/5n9dPC349Lw

Goz kirpmak

Anti Mage Rehberi

Anti Mage‘nin kaçış skilidir. Kısa mesafede herhangi bir yere ışınlanma skilidir.

MANA BEDELİMANA BEDELİ: 60
DOLUM SÜRESİDOLUM SÜRESİ: 15/12/9/6
YETENEK: NOKTA HEDEFLI
https://youtu.be/HCJe7ilCyXo

Yazım Kalkanı

Anti Mage Rehberi

Anti Mage‘nin ismi bu skilden gelmektedir. Büyülere karşı direncini artıran skil, aganim ile geliştirilebilir.

YETENEK: PASIF

Mana geçersiz

Anti Mage Rehberi

Hedef birimin mana break’in combatta eksilteceği mana veya rakibin eksik olan manası için ona ve 500 m yarıçaptaki herkeze hasar verir. Ayrıca kısa süreliğine karşıdakini sersemletir.

MANA BEDELİMANA BEDELİ:125/200/275
DOLUM SÜRESİDOLUM SÜRESİ: 70
YETENEK: BIRIM HEDEFLI
ETKİLER: DÜŞMAN BIRIMLERI
HASAR TÜRÜ: BÜYÜSEL
BÜYÜ BAĞIŞIKLIĞINI DELME: EVET
HASAR: 0.6 / 0.85 / 1.1
SERSEMLETME SÜRESİ: 0.3
YARIÇAP: 500

Dota 2 Oynamak İçin Bazı Kelimeleri Bilmeniz Gerekir Bunun İçin Terimler Sözcüğü Makalemizi Okumanızı Tavsiye Ederim Okumak İçin Tıklayınız

 DOTA 2 ANTİ MAGE İÇİN TAKTİKLER VE TAVSİYELER

 • Dota 2 Anti Mage Rehberimizin başındada belirttiğim gibi hero cary bir herodur. Büyücülerin gördüğünde yön değiştirdiği, oyun sonlarına doğru arkalarına bile bakmadan kaçtığı bir herodur.
 • Anti Mage oyun başında sup hero ile botom bölgesinde kasmanız sizin için iyidir. Tabi sup hero karşı creeplere dokunmayacak ve karşıdaki heroyuda kasmaması için uğraş verecek.
 • İtem olarak ister en başta Ring of Health ile isterseniz ağaç, stout shıeld ve quellıng blade ile başlayabilirsiniz. Ben ikinci tercihi öneririm. Çünkü quellıng blade zaten battle fury için gerekli bir malzemedir. Ayrıca creeplere vuruş artısı verir.
 • İsterseniz magic wand kasıp mana ve hp yenilenmesi sağlayabilirsiniz.
 • Bot olarak kesinlikle Power Treads kasınız. Kazanacağınız artılar sayesinde başta dayanıklı olursunuz.
 • Heromuz baştada güçlü herodur. Combatlardan sonuna kadar kaçmayınız. Blink skili zaten sizi istediğiniz zaman yarmdımınıza koşacaktır.
 • Power Treads‘tan sonra kesinlikle Battle Fury kasın çünkü hızlı farm için kesinlikle şarttır.
 • Farmınızı iyi yapın. Zaten Battle Fury yaptıktan sonra farmınız çok kolay olacağından, itemi yapana kadar dikkatli oynayın.
 • Ks atmaktan, son skili vurmaktan sakın kaçınmayın. Çünkü oyunu siz alacağınızı sakın unutmayın. Farmınızı yaptıktan sonra tek başınıza bile oyunu alabileceğinizi sakın unutmayın.
 •  Dota 2 Anti Mage Rehberi’nin ortalarına geldik. İtem olarak devam edelim. Battle Fury‘den sonra sıra geldi Manta Style. Onun için heronun çevik ve daha hızlı olası için ilk Yasha‘yı kasalım. Sonrasında Mantayı kasacağız.
 • Neden Manta Style? Çünkü,Mana break skili ile  üç tane anti daha hızlı mana alır rakibimizden ve daha hızlı farm yapabilir, kaçışlardada blink zamanı gelmesi için kullanabiliriz. Manta Style olmazsa olmaz itemidir.
 • Spell Shield yeteneğiniz ile büyü hasarına karşı direnç sağlayacaksınızdır, 7.00 güncellemesiyle Anti Mage’e gelen Aghanim’s Scepter ile bu yeteneği geliştirebilir ve gelecek olan büyüleri Linken’s Sphere pasif özelliği gibi büyüyü geri yansıtabilirsiniz.
 • Oyunun sonuna doğru Heart of Tarrasque itemini kasıp tank  oluruz. Heart combatlarda blink ile kaçtığımızda enerjimizin hemen dolmasını sağlar. Tekrardan combata dönmemizi sağlar.
 • Duruma göre Monkey King Bar’da kasabilirsiniz.
 • Sonrasında Abyssal Blade, Butterfly gibi itemler kasıp artık durdurulamaz hale gelmişsinizdir.

Anti Mage Rehberi

Anti Mage Rehberi

Anti Mage Rehberi

KAÇINACAĞINIZ HEROLAR

Nigh Stalker: Hem skil kapatma hemde slowu ile kaçmanızı önler.

Pugna ,Zeus: Oyun başlarında sizi zorlayabilir.

Viper: Agility heroları sizin için kolay lokma olabilir ama, viper sizin için tam bir dusman, uzak durun, hersekilde sizi alabilir.

Tüm stun heroları sizin için kaçınılması gereken herolardır. Çünkü Blink sizi kurtaran skil ve stunda kullanamayacağınız için sıkıntı yaşarsınız.

YARARLI HEROLAR

Cystal Maiden:  Frost Bite ve Frost Nova, Blink ve Mana break ile karsı tarafı yok edersiniz.
Omniknight: Repel ve Heal
Tüm slow heroları sizin dostunuz olan herolardır. Size çok yardımları dokunur.

Dota 2 Anti Mage Rehberi ve Taktikleri sizin için tüm taktikleri belirttim sizde yorumlarla eklemeler yapabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.